Početna arrow Aktuelnosti arrow NOVI SAD DOMAĆIN 14. REPUBLIČKOG TAKMIČENJA UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I RE
  • English
  • Serbian (latin)

Meni

Login Form






Zaboravili ste lozinku?
NOVI SAD DOMAĆIN 14. REPUBLIČKOG TAKMIČENJA UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I RE
U organizaciji Ministarstva prosvete Republike Srbije i Zajednice direktora i nastavnika škola za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju, a uz domaćinstvo škole za osnovno i srednje obrazovanje „Milan Petrović“, 18. maja 2012.godine održano je 14. Republičko takmičenje učenika srednjih škola za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju.

U okviru radioničarskog dela srednje škole Inkluzivno-kreativnog centra, domaćini su odmeravali svoje znanje sa učenicima iz devetnaest drugih škola širom Srbije u područjima rada: “Hemija, nemetali i grafičarstvo”, “Mašinstvo i obrada metala”, “Tekstilstvo i kožarstvo”, “Lične usluge” i “Trgovina, ugostiteljstvo i turizam”.

Ovaj jedinstvei događaj imao je za cilj da afirmiše kreativne i talentovane učenike, međusobnu razmenu profesionalnih iskustava i druženje. Učenici su tokom takmičenja odmeravati snage u znanju, kreativnosti i praksi, a njihov rad je pratila i ocenjivala komisija u čijem sastavu su bili profesori iz svih škola učesnica.

Počastvovani gosti ovogodišnjeg takmičenja su bili savetnik Zavoda za unapređivanje vaspitanja i obrazovanja Republike Srbije Milan Bošković i načelnik Ministarstva prosvete Republike Srbije u školskoj upravi Novi Sad Petar Viđikant.

Učesnici 14.Republičkog takmičenja srednjih škola za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju:

1. ŠOSO “Žarko Zrenjanin”, Subotica

2. ŠOSO “Vuk Karadžić”, Sombor

3. ŠOSO “Antun Skala”, Stara Pazova

4. ŠOSO “Mara Mandić”, Pančevo

5. ŠOSO “Radoje Popović”, Sremska Mitrovica

6. ŠOSO “9. maj”, Zrenjanin”

7. ŠOSO “Jelena Varjaški”, Vršac

8. SŠ “Srednja zanatska škola”, Beograd

9. ŠOSO “Sveti Sava”, Umka

10. ŠOSO “Vukašin Marković”, Kragujevac

11. ŠOSO “I novembar”, Čačak

12. ŠOSO “Vidovdan”, Bor

13. ŠOSO “14. oktobar”, Niš

14. ŠOSO “Mladost”, Pirot

15. ŠOSO “11. Oktobar”, Leskovac

16. ŠOSO “Vule Antić”, Vranje

17. ŠOSO “Kosovski Božur”, Kosovska Mitrovica

18. Srednje tehnička škola “Mladenovac”, Mladenovac

19. Tehnička škola “Milentija Popovića”, Smederevo

Svi takmičari su se izuzetno pokazali, a u pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji, prva tri mesta osvojili su:

“Tekstilstvo i kožarstvo”:

Na takmičenju je učestvovalo 7 učenika, 5 pratilaca-nastavnika iz 7 škola

Rang lista:

Prvo mesto je osvojila Branislava Išpanovic iz ŠOSO “Žarko Zrenjenin”, Subotica, drugo mesto: Miroslava Radojković iz ŠOSO “Mladost” Pirot i treće mesto: Sabina Sabo ŠOSO “Žarko Zrenjenin” Subotica

“Lične usluge i frizer”:  

Na takmičenju je učestvovalo 10 učenika, 5 pratilaca-nastavnika iz 6 škola

Rang lista:

Prvo mesto je osvojio David Likar iz ŠOSO “Milan Petrović” Novi Sad, drugo mesto: Nenad Jovanović, Srednja zanatska škola, Beograd i treće mesto: Vedrana Stanić iz ŠOSO “Radivoj Popović”, Sr.Mitrovica

“Trgovina, ugostiteljstvo i turizam”:

Na takmičenju je učestvovalo 15 učenika, 5 pratilaca-nastavnika iz 7 škola

Rang lista:

Prvo mesto je osvojila Jelena Paunović iz ŠOSO “Milan Petrović” Novi Sad, drugo mesto: Biljana Pop iz ŠOSO “Milan Petrović”, treće mesto: Jovana Nikolovski iz ŠOSO “9. Maj” Zrenjanin

“Mašinstvo i obrada metala”:

Na takmičenju je učestvovalo 21+3 učenika, 14 pratilaca-nastavnika iz 13 škola

Rang lista-bravar:

Prvo mesto je osvojio Milomir Kovačević iz ŠOSO “Milan Petrović”, Novi Sad, drugo mesto:Slobodan Pantović iz Tehničke škole Mladenovac, treće mesto: Denis Kurtišov iz Srednje zanatske škole, Beograd

Autolimar-revijalno takmičenje: Nandor Marjanović iz ŠOSO “9.Maj”, Zrenjanin; Đorđe Paroškaj iz ŠOSO “Milan Petrović” Novi Sad i Radoslav Firić takođe iz ŠOSO “Milan Petrović”

“Hemija, nemetali i grafičarstvo”:

Na takmičenju je učestvovalo 15 učenika, 5 pratilaca-nastavnika iz 6 škola

Rang lista - Sitoštampar:

Prvo mesto je osvoji Stefan Petković ŠOSO “Sveti Sava”, Umka; drugo mesto: Lidija Kis ŠOSO “Milan Petrović”, Novi Sad i treće mesto: Filip Petrov ŠOSO “Sveti Sava”, Umka

Rang lista - pomoćnik knjigovezačke dorade:

Prvo mesto je osvojio Zoran Krstić Srednja zanatska,Beograd; drugo mesto: Predrag Milošević Srednja zanatska,Beograd i treće mesto:Jasmina Zimonjić ŠOSO “1.Novembar”, Čačak

Rang lista - Pomoćnik kartonažera:

Prvo mesto je osvojila: Isidora Živković ŠOSO “Sveti Sava”, Umka drugo mesto: Aleksandar Klindo ŠOSO “Sveti Sava”, Umka i treće mesto: Nebojša Herceg iz ŠOSO “Radivoj Popović”, Sr. Mitrovica

Rang lista - Pomoćnik knjigovesca:

Prvo mesto je osvojio Jaroslav Peška iz ŠOSO “Radivoj Popović”, Sr. Mitrovica i drugo mesto: Milica Krivokapić iz Specijalne škole “Božur”, Kosovska Mitrovica

takmicenje14.jpgtakmicenje13.jpgtakmicenje12.jpgtakmicenje11.jpgtakmicenje10.jpgtakmicenje9.jpgtakmicenje8.jpgtakmicenje7.jpgtakmicenje5.jpgtakmicenje6.jpgtakmicenje4.jpgtakmicenje3.jpgtakmicenje2.jpgtakmicenje1.jpgtakmicenje.jpg

 

 

 
< Prethodno   Sledeće >